איך לשלב בין תינוק שנולד עם חדרי ילדים קיימים

תינוק שנולד משנה את סגנון החיים הקיים בכל המובנים, התעוררויות פתע באמצע הלילה, יציאות מורכבות מהבית עם ציוד לתינוקות, יקיצות בוקר בשעות בלתי שגרתיות ועוד. להצטרפותו של ילד שני יש השפעה גם על העיצוב הקיים של חדרי ילדים.

 

אם אין לכם חדר נפרד להקצות לתינוק או בחרתם מראש לשכן את שני הילדים יחדיו, תוכלו לתכנן את חדר הילדים בדרך חדשה כך שהוא יתאים לשני הילדים על אף הבדלי הגילאים. אפילו חדרים קטנים יחסית יוכלו לארח בנוחות שני ילדים בחדר אחד, הכל עניין של תכנון נכון ובחירת הרהיטים המתאימים ביותר.

 

לפניכם מספר דברים שכדאי לקחת בחשבון בעיצוב חדר ילדים אחד לילד ולתינוק:

 

לפני הכל, הבריאות

חשוב מאוד לשלב בחדר, עוד טרם החלתם באיזו צורה, רהיטים עשויים מעץ מלא בריא, עמיד וידידותי לסביבה שמשתבח עם השנים. לוודא שהרהיט שנבחר לאכלוס חדרי ילדים עשוי מחומרים טבעיים בלבד, ללא כימיקלים רעילים, החל מהעצים ועד הדבקים  והצבעים.

 

חלוקה נכונה של החלל

חשוב מאוד לחלק את החדר כך ששני הילדים יוכלו לחיות יחדיו בלי לפלוש זה לטריטוריה של השני. נסו לחלק את החדר כך ששני הצדדים יצאו מורווחים הן מבחינת אור שמש שנכנס מהחלון והן מבחינת המקום שהם מקבלים בחדר. כשמדובר בעיצוב חדרי ילדים לתינוקות, יש לאמץ כללים מסוימים כמו להרחיק את מיטת התינוק מהדלת או מחלון ולבודד את המיטה כך שלא יהיו לידה רהיטים כבדים שיחסמו אור או אנרגיה בחדר. נסו להימנע מלהציב הן את מיטת הילד והן את מיטת התינוק מול הדלת וששתי המיטות יהיו גם רחוקות זו מזו ככל שניתן כדי לאפשר לכל אחד מרחב מחיה.מדדו היטב את החלל ובהתאם לכך הזמינו רהיטים שמתאימים למידות החדר בצורה הטובה ביותר.

 

רהיטים משולבים לשני הילדים

שימו לב שעל אף ריבוי הרהיטים עבור חדרי ילדים יש מספיק מרווח בין הרהיטים של הילדים ומקום לתנועה חופשית בחדר. נסו לצמצם ככל שניתן ברהיטים נפרדים ולנסות לאתר פתרונות אחסון משותפים כמו למשל, אם תרכשו מראש ארון בגדים המשולב בשידת החתלה, תיהנו גם משידת החתלה ניידת שניתן להשתמש בה בעת הצורך ולשלב אותה בחזרה בתוך הארון כפיתרון אחסון מכל דבר. בדרך הזו אתם נהנים מהפונקציה המשולבת של ארון בגדים ושידת החתלה ברהיט אחד. כמו כן, הקפידו לרכוש מיטת תינוק על גלגלים כדי שתוכלו לנייד את המיטה בחלל לפי הצורך, במידה ותרצו לערוך בהמשך שינויים סגנוניים נוסף במרחב.

 

שמרו על קו סגנוני אחיד

בבואכם לבחור רהיטים עבור חדרי תינוקות, שימו לב שאתם שומרים על קו סגנוני קלאסי המתמזג בהרמוניה עם הריהוט הקיים של הילד. גוונים בהירים כמו לבן, שמנת, תכלת ובחירה של רהיטים איכותיים מעץ מלא ללא כימיקיליים ועם צבעים על בסיס מים המשרים את האווירה הרגועה שאתם מבקשים הן לתינוק והן לילד הגדול יותר שכעת הפכו שותפים לחדר אחד. את הטאץ' הצבעוני תוכלו לשלב בחדר באמצעות בחירה של מצעים צבעוניים, וילונות, מוצרי טקסטיל נלווים כמו שטיחים וכריות, תמונות על הקיר.