חדרי ילדים המעוצבים מתוך חשיבה לטווח ארוך

במהלך חייהם יחליפו הילדים שלנו שלל בגדים, נעליים, אביזרים, מוצרים, צבעים, משחקי מחשב, אינספור פריטים אבל רהיטים עבור חדרי ילדים מחליפים בתדירות נמוכה מאוד.

 

עד גיל ההתבגרות ניתן בהחלט לעצב חדרי ילדים שילוו את הילד שנים רבות מתחילת הגן ועד סיום בית הספר. הכל תלוי בחשיבה העיצובית שתפעילו לטווח הרחוק. ניתן כמובן להתייעץ עם מעצבי פנים שמתמחים בעיצוב חדרי ילדים או לפנות לייעוץ בחנויות המובילות לריהוט חדרי ילדים שם עובדים מוכרים מנוסים, פעמים רבות בעלי רקע בתחום העיצוב והבנה עיצובית שיוכלו לתת לכם מענה מתאים בכל הנוגע בעיצוב החדר. בכל מקרה, לפניכם מספר עצות לעיצוב מתוכנן היטב שילווה את הילד שנים ארוכות.

 

הקפדה על חומרי גלם

טיב החומרים מהם עשויים הרהיטים שישתלבו בחדרי הילדים בעל השפעה רבה על העמידות והיציבות שלהם. מומלץ לרכוש רהיטים עשויים מעץ מלא, שהינו בעל איכויות רבות הן מבחינה בריאותית והן מבחינת חוזק ועמידות. העץ המלא משתבח עם השנים ובעל השפעה בריאותית מטיבה על הסביבה ועל הילדים. כמו כן, אם תקנו רהיטים עשויים מעץ מלא ורהיטים שעשויים מחומרים ללא כימיקלים רעילים הן מבחינת הדבקים והן מבחינת הצבעים, תשמרו על סביבה בריאה וטובה יותר עבור הילד. ליתר ביטחון, מומלץ לקנות רהיטים מחברות שמציעות אחריות לכל החיים על הרהיט שנרכש וכך תהיו בטוחים שהן עומדות מאחורי החוזק והעמידות של הרהיט שהן עיצבו וייצרו.

 

עיצוב נייטרלי שמשתלב בחדר

בחשיבה עיצובית קדימה, מומלץ לפסוח על המגמות העכשוויות בעיצוב וללכת על רהיטים עבור חדרי ילדים שרלוונטיים בכל עת, קווים ישרים, גוונים בהירים ואת הטאץ' הצבעוני, העדכני והמסוגנן אפשר תמיד לתת על ידי שילוב של מצעים, שטיחים, וילונות או פתרונות אחסון בצבעים או סגנונות יותר טרנדיים שיענו על הצורך לעצב חדרי ילדים עדכניים. 

 

דילים אטרקטיביים

לפעמים כשרוכשים חדרי ילדים יוצא אטרקטיבי במיוחד להזמין חדר שלם במקום כל פעם בנפרד רהיט אחר, כך שאם ממילא אתם מתכננים חדר אז תוכלו למדוד את המימדים של החלל, לתכנן כיצד הוא ייראה ולהזמין רהיטים שיהוו את רהיטי "העוגן" בחלל ומסביב להוסיף בעת הצורך דקורציות, פתרונות אחסון שונים. השקיעו בארון בגדים איכותי עשוי מחומרים בריאים, מיטה, שולחן כתיבה, אלה הם פריטי העוגן של חדרי ילדים. 

 

שמרו על פרקטיות

כמו כן, חשוב לשמור על האלמנט הפרקטי בחדרי ילדים. הילדים מתרוצצים בחדר, ובהמשך יכינו כאן שיעוריהם ויארחו את חבריהם, מומלץ להמעיט בפריטים, ליצור מרווחים בין הפריטים, לנסות ולרכוש רהיטים תכליתיים שמשלבים בין פתרונות אחסון לרהיט כדי לחסוך במקום וכמובן שהשימוש ברהיט יתאפשר לאורך זמן. כך למשל, מיטה וחצי במקום מיטת ילדים סטנדרטית יכולה להיות שימושית גם בגיל ההתבגרות ואפילו בחייו הבוגרים של הילד, כוורת אחסון שימושית בגיל צעיר לאחסון צעצועים בהמשך לאחסון ספרים וכדומה.