חדרי ילדים עם מרחב פנאי לאירוח ומשחקים

אם היינו יכולים אולי היינו מפרידים בין חדרי ילדים לחדר משחקים, מבודדים את הבלגן מחדר השינה ומקצים את חדר הילדים לשינה בלבד או ללמידה, ושהילדים יארחו את חבריהם בחדר המשחקים. אך לרבים מאיתנו אין את היכולת הפיזית לחלק את חדר הילדים לשניים, לחצות בין המשחקים לחדר השינה ואין מקום בבית לנישה נפרדת. הבשורות הטובות הן שעל ידי חלוקה נכונה של החלל ובחירת רהיטים מתאימים עבור חדרי ילדים, ניתן ליצור אווירה קלילה ונעימה ולהפחית את העומס והבלגן ובמקביל – ליצור מרחב משודרג עבור פנאי ומשחקים בחדר.

 

לפניכם טיפים ליצירת מרחב פנאי, אירוח ומשחקים בחדר הילדים ורהיטים משלימים:

 

סידור נכון של החלל

בבואכם לעצב חדרי ילדים, נסו לחשוב כיצד תוכלו להפי את המקסימום האפשרי מהחדר כולל אילוצי ותנאי החלל. בחרו רהיטים שאינם כבדים או מאסיביים לחדרים קטנים, תמיד באמצעות עבודות נגרות בהתאמה אישית ניתן ליצור רהיטים לחדרי ילדים במידות המתאימות לחלל צר או קטן יחסית, שולחנות כתיבה צרים, מיטות צרות יותר וכדומה. כמו כן, בחירה של גוונים בהירים תיצור אווריריות וקלילות בחלל. חשבו כיצד תמקמו כל רהיט במסגרת חדר הילדים ליצירת מרחב פנאי, מיטה צמודה לקיר, ארון באחת הפינות, שולחן כתיבה צמוד לקיר.

 

פנו את השטח על ידי פתרונות אחסון

כדי לאפשר שטח משחק ואירוח במסגרת חדרי ילדים, הצטיידו בפריטים משלימים המתאימים לאחסון אך אינם תופסים מקום רב בחדר. כמו למשל, העדיפו כוורת לתלייה שתחסוך שטח ועדיין תעניק את פתרון האחסון המבוקש או גב מיטה בעל מידוף שגם מוסיף אלמנט מעניין למיטה וגם מהווה שטח אחסון נסתר, מיטות ילדים עם מגירות, ארון בגדים שכולל שידת החתלה שניתן לשלב בחזרה בארון וכך חוסכים מקום ונהנים משני פריטים ביחידה אחת.

 

רהיטים לאירוח

יש לקחת בחשבון את צרכיו האינדיווידואליים של כל ילד בעת האירוח והמשחק בחדר הייחודי לו. כיום חדרי ילדים הם גם חדרי אירוח ופנאי, כך שתוכלו להצטייד בפריטים מתאימים לכך, כמו למשל, שידת טלוויזיה אסתטית שעליה ניתן להניח טלוויזיה או פריטי מדיה משלימים במידה ובחרתם לתלות את מסך הטלוויזיה על הקיר, ספסל אירוח שגם מהווה פיתרון אחסון מצוין וגם מתאים כפלטפורמת ישיבה עבור הילדים שבאים להתארח. הקפידו שמיטת הילדים שבחרתם עבור חדרי ילדים תכלול מיטת חבר נפתחת, כך שניתן בעת הצורך, שחברים מגיעים לישון, לפתוח את המיטה ולארח את החברים בנוחות. ישנן מיטות במה יפות מאוד שמציעות מיטת חבר נפתחת וכך נהנים משתי מיטות יפות ונוחות שמשתלבות ליחידה אחת. אפשר להוסיף גם הדום, ספסל מודולארי שנפתח למספר יחידות אחסון עבור צעצועים וגם מתאים לישיבה ועוד פתרונות שניתן ליצור בנגרות בהתאמה אישית. כמו כן, במידה ומדובר בגיל בו הילדים כבר יוצרים או לומדים ביחד, הצטיידו בשולחן כתיבה ארוך יחסית שיאפשר להם ללמוד ביחד זה לצד זה.