חדרי ילדים ונוער מעץ מלא - עיצוב חדר לשלושה ילדים

חדר ילדים דגם וינטאג'

חדר ילדים ונוער בסגנון יפני

שני ילדים בחדר אחד הוא אתגר משמעותי להורים שנעשה מורכב ומסובך יותר כשיש צורך לאכלס שלושה ילדים בחדר אחד. מחד, מדובר במסיבה אמיתית לשלושה ילדים ומאידך, כל ילד זקוק למרחב שלו גם אם על פניו המרחב הכולל מצומצםבאמצעות תכנון נכון של חדרי ילדים ונוער מעץ מלא, ניתן לארגן שלכל ילד תהיה פינה משלו וכמובן יהיה גם מרחב משותף בו הילדים יוכלו לבלות ביחד. לפניכם מספר טיפים לעיצוב חדר חלומי מעץ מלא לשלושה בחדר אחד.

 

מיטות קומותיים - פתרון יעיל

מיטות מהוות פריט עיצובי דומיננטי בחלל ולכן, חשוב לבחור מיטות שמייעלות את תנאי השטחכך למשל, להעדיף מיטת קומותיים על פני שלוש מיטות יחיד שניצבות זה לצד זו או בכל אחד מקצוות החלל, כיוון שכך מנצלים קיר אחד בצורה מקסימאליתבחרו כמובן מיטת ילדים או מיטת נוער מעץ מלאאם מדובר בטווחי גילאים שונים, ילד ובן נוער, ניתן גם למצוא מיטה וחצי קומותיים, כשהמיטה התחתונה הינה מיטה וחצי והעליונה מיטת ילדים סטנדרטיתפיתרון נוסף הוא לעצב מראש מיטה הנפתחת לשלוש מיטות בעת הצורך וכך משתמשים במיטה אחת לשלושה ילדים, כשלכל אחד מהם יש מיטה משלו.

 

השתמשו במחיצות

הטמעת קירות בחדרים קטנים אינה אפשרית, אך ניתן בהחלט לחפש פתרונות אלטרנטיביים ליצירת חיץ פחות מורגש בתוך החלל. כמו למשל, הפרדה באמצעות שולחן כתיבה שעומד בין שתי מיטות או ספריה ושולחן כתיבה דו כיווני, כשמצד אחד מתאים לילדים שנמצאים בפינה הימנית ומעברו האחר לילדים בפינה השמאלית. ניתן להשתמש במחיצות הזזה וכך ליצור פרטיות או איחוד המרחב לפי התאמה אישית ובקשת הילדים. כמו כן, ניתן לסמן את המעברים בין האזורים של הילדים על ידי שטיחים, שידות לילה קטנות, כוורות תלויות ועוד פתרונות שהם גם שימושיים, גם עיצוביים וגם משמשים כמחיצה.

 

חדר אחד - שלושה סגנונות

בעיצוב חדרי ילדים ונוער מעץ מלא לשלושה ילדים בחדר אחד, ניתן לאפיין ולבדל את המרחב על ידי שימוש בגוונים או ברהיטים שונים, וכך כל ילד ירגיש שיש לצד שלו בחדר אופי אחר וייחודיניתן לצבוע את הקירות בגוונים שונים, לתחום באמצעות ציורי קיר או קווי הפרדה מאוירים על גבי אריחי הריצוף, לבדל באמצעות צבע שונה של הרהיטים או בסגנונם (למשל, מיטה בסגנון יפני לצד מיטה בסגנון וינטאג'). כמובן שגם אם מפרידים את המרחב באמצעי המחשה ויזואליים, חשוב בסופו של דבר לשמור על הרמוניה כוללת בעיצוב חדרי ילדים ונוער מעץ מלאבחרו גוונים דומים זה לזה או כאלה שמתמזגים יחדיו בצורה נעימה, אלמנט אחד שחוזר כמוטיב בחלל ושומר על קו סגנוני אחיד וכדומה

 

לשם הגיוון, תוכלו כל פעם לתת לילדים לבחור מחדש את המיטה שלהם ואת המרחב שלהם בחדר וכך ליהנות גם משותפות וגם מגיוון.