רכישה נבונה של חדרי ילדים

הגיעה השעה לשדרג את הבית ולעצב חדר ילדים חלומי. זו הזדמנות לפרגן לילדים בממלכה משלהם, חלל שכולו שייך להם, וכאן נרצה ליצוק את מיטב השאיפות הדקורטיביות שלנו. הורים רבים כל כך להוטים לעצב את חדר הילדים שהם שוכחים לגמרי את הרצונות האינדיווידואליים של ילדיהם, שלא תמיד עולים בקנה אחד עם רצונות ההורים. 

 

בבואכם לעצב חדרי ילדים, חשוב לערב את הילדים במלאכת העיצוב, במידה והוא בגיל שהוא כבר יודע לבטא את רצונותיו. זכרו, עיצוב החדר ביחד היא חוויה משותפת בלתי נשכחת להורים ולילדים.

 

עם ההקשבה והסבלנות להעדפות הילד, חשוב גם לתת מקום וביטוי בחלל לצרכי הילד, בין אם מדובר בפינת לימודים להכנת שיעורי בית או מיטה שתלווה אותו שנים רבות, הקפדה על חומרי גלם בריאים ואיכותיים. לפניכם מספר דגשים חשובים ברכישה מושכלת של חדרי ילדים.

 

תכנון חדר בהתאם לחלל

אילוצי ותנאי המרחב עומדים במרכז עיצוב חדר ילדים, יש לקחת בחשבון את מימדי החדר וגם את תנאי החלל, דוגמת מיקום החלונות, שקעי חשמל, מיקום הדלת כיוון שבעיצוב חדרי ילדים מושקעת מחשבה רבה על נוחות וסביבה נעימה, תוך התאמה מלאה לתנאי המרחב.

 

נפלאות הקומפוזיציה

כשתגיעו לרכוש את הרהיטים עבור חדרי ילדים, חשוב שתחשבו מראש גם על העמדתם במרחב. תכננו או דמיינו היכן תציבו את המיטה והיכן את ארון הבגדים, שולחן הכתיבה וכולי וכיצד אלה יראו ביחד. מדדו את החלל בצורה מדוייקת והתייחסו בשרטוט שהכנתם לתנאי המרחב, כדי שתוכלו להדגים אותם בפני המוכרים המיומנים בחנות שיזמינו עבורכם רהיטים בהתאמה אישית ויערכו סימולציה מקדימה של כיצד ייראה החלל עם הרהיטים החדשים.

 

גמישות עיצובית

אל תתנו לדגמים בחנות להטעות אתכם, מדובר רק בעיצוב אחד מבין רבים ואתם בוודאי תוכלו להזמין רהיטים במגוון רחב של צבעים או סגנונות בהתאמה אישית, כמו למשל, מיטה לבנה עם מגירות בגוון אחר או ידידות בסגנונות שונים, בדקו מה הן האופציות שעומדות לרשותכם.

 

לרוב, הרהיטים מוצעים במידות סטנדרט, עם גמישות מסוימת במידות. נגרות בהתאמה אישית היא אם כן, מענה לעיצוב אישי עם צרכים שונים של הלקוח ופתרון לחללים במידות שאינן סטנדרטיות.

 

הקפדה על חומרי הגלם

החומרים מהם עשויים הרהיטים לחדרי ילדים חשובים מאוד ומשחקים תפקיד משמעותי בבריאות ובאיכות של החדר. יש השפעה רבה לחומרים טבעיים לעומת חומרים מלאכותיים, עץ מלא וצבעים ידידותיים ללא כימיקלים מזיקים שידידותיים הן לסביבה והן למשתמש. בנוסף לצבעים, ישנה חשיבות גבוהה לשימוש בלכה (כשכבת גימור) לא רעילה, ללא פורמלדהיד וללא כימיקלים רעילים.

 

לכן, בבואכם להזמין חדרי ילדים, בדקו מאיזה חומרים הרהיטים עשויים לפני הזמנתם את הרהיטים, גם כשמדובר ברהיטים גדולים וגם כשמדובר בפריטי עיצוב משלימים.

 

בכל אופן, אם כבר עסקנו באיכות אז גם האחריות קריטית. חשוב לבדוק את נושא האחריות שהיצרן מעניק על המוצרים.

 

עיצובים על זמניים

מגמות אופנתיות משפיעות על עולם העיצוב וכל עת ניתן לראות חידושים וגוונים בהתאם לבשורות המובילות, אולם, כשקונים חדרי ילדים חשוב מאוד לשים דגש על אריכות טווח ולבחור רהיטים בצורניות קלאסית, קווים נקיים, גוונים בהירים שרלוונטיים תמיד, בכל עת.

 

עיצובים אלה ילוו את הילדים לאורך שנים ואת הטאץ' האופנתי תוכלו להעניק באמצעות אקססוריז' שמשדרגים את המראה של החלל, מצעים, תמונות, וילונות וכדומה.

 

מוניטין החברה

חשוב מאוד לרכוש רהיטי ילדים מחברה מוכרת בשוק בעלת ונתק וניסיון בנגרות בהתאמה אישית, כך שתדעו שאתם בידיים הטובות ביותר.

 

לסיכום, בעיצוב נכון של חדר הילדים, בראייה לשנים קדימה, ייהנו הילדים לגדול ולהתבגר עם אותם הרהיטים. חישוב כלכלי ורגשי באדיבות המוכר-המעצב יכוון אתכם לתוצאה המושלמת.