חדרי ילדים - מדריך להורים לבחירת חדרי ילדים

הילד גדל, יותר מהר מכפי שחשבתם, והגיע הזמן לעצב עבורו חדר ילדים שילווה אותו במשך שנים רבות. אחרי שגלשתם, השוויתם מחירים, קראתם על תווי תקן, עיצובים מסוגננים, תודו שאתם קצת מבולבלים. מרוב השפע לא תמיד יודעים כיצד לבחור. אז אנחנו כאן כדי לעשות לכם קצת סדר בבלגן ולסייע לכם לעצב חדרי ילדים בכמה צעדים פשוטים! 

 

לפניכם מידע ממוקד, דברים שחשוב שתקחו בחשבון לפני תהליך הבחירה וגם בעת הבחירה עצמה. והתוצאה? מבטיחים לכם חדרי ילדים שהילד שלכם יאהב. בכל זאת, זה ה-מקום שלו בבית. זה הוא חדר שישמש אותו פונקציונאלית לטווח רחוק, חדר שייתן תחושה של רוגע מצד אחד וביטחון, זכרו שהילד שוהה המון שעות בחדר וזו הממלכה שלו.

 

מתחילים למדוד

צעד ראשון הוא להכיר את נתוני המרחב, שטח החדר, כדי לדעת איזה ריהוט יוכל למלא את החלל בלי לתפוס יותר מדי מקום ולאפשר מרחב תנועה ואווירה נעימה. אל תגיעו לחנות לבחירת חדרי ילדים מבלי שמדדתם את החדר כולל רוחב, אורך וגובה התקרה (במיוחד בעת בחירת ארון ילדים, חשוב להקפיד על הנתון הזה). בנוסף, מומלץ לשרטט סקיצה כלשהי של החדר ולהתייחס לפרטים רלוונטיים בחלל כמו מיקומי דלתות, חלונות והגובה והגודל שלהם, נקודות חשמל ועוד. כך תוכלו למצוא רהיטים עבור חדרי ילדים שישתלבו נכון בחלל בהתאמה אישית לחדר של הילד שלכם.

 

טוטאלוק או מיקס אנד מאץ?

אם סיירתם בין חדרי תצוגה של חדרי ילדים בוודאי שמתם לב לקונספטים מעוצבים מרהיבים. חדרי ילדים שלמים שניתן לבחור כפי שהם נראים בתצוגה, הרמוניים ויפים ולא פחות חשוב – פונקציונאליים. עם זאת, לא תמיד התצוגה מתאימה לחדר של הילד שלכם או לא עונה על הסגנון המבוקש. לכן, אתם יכולים לבדוק אם אתם יכולים לשלב בין פריטים שונים עבור חדרי ילדים וליצור חדר בהתאמה אישית הן מבחינת סוג הריהוט והן מבחינת סגנון הריהוט והן מבחינת הצבעים. 

בכל מקרה, אל תחליטו בלי שהתייעצתם עם יועצי המכירה בחנות, כי לא תמיד כל מה שאתם רואים זה מה שמוצע. לפעמים תראו חדר שאתם ממש אוהבים אבל לא בצבע שאתם אוהבים ורוב הסיכויים שיוכלו להציע לכם אותו בגוון המבוקש. בנוסף, כיום יש נטייה ללכת על ריהוט מודולארי וחכם שיכול להשתלב בצורות מגוונות במרחב, כמו מיטות המשתלבות זו בזו או עם תאי אחסון ומכירות, שולחנות כתיבה שמחוברים למיטה ועוד.

חשוב להתאים את הרהיטים והפריטים של חדרי ילדים לחדר הנבחר ולא להעמיס על החלל ומצד שני, לא לוותר על פריטים פונקציונאליים שחשובים ליצירת סדר בחדר.

 

איכות מעל הכל

חשוב מאוד לא להתפשר על איכות. זכרו שמדובר בעיצוב חדרי ילדים וחשוב מאוד שהחוזק והעמידות של הרהיטים והבריאות של החומרים מהם השתמשו בתהליך העיצוב. העדיפו עץ מלא, צבעים ללא רעלים, ידידותי לסביבה, בריא לילד שלכם.בנוסף, בדקו את תעודת האחריות שניתנת לכם בעת קניית הריהוט והפריטים, מה היא כוללת ולמשך כמה זמן היא תקפה.