חדרי ילדים - המגמה הטבעית

בשנים האחרונות אנחנו מבחינים בעלייה במודעות לעיצוב טבעי, חזרה לשימוש בחומרי גלם ישירות מהטבע. בין אם אלה עיצובים ממוחזרים ששמרו על הטקסטורה, הגוון והמקוריות שלהם במעבר בין עיצובים (כלומר, ריהוט בר קיימא שמשמר את הקיים כך שיתאים לדורות הבאים) ובין אם אלה עיצובים המבוססים על טהרת העץ המלא, הטבעי, הקפדה בשימוש העיצובי בצבעים ידידותיים לסביבה, דבקים וחומרים ללא כימיקלים רעילים ועוד.

 

עיצוב טבעי בעל השפעה חיובית יותר

בחדרי ילדים, במיוחד אולי מכל חדרי הבית, חשוב להקפיד על העיצוב הטבעי, הבריא, הידידותי לסביבה. מחקרים העלו שילדים שישנים או באים במגע עם עץ טבעי ישנים טוב יותר בלילה וחשים בסביבה בטוחה יותר. כך שעיצוב זה לא רק החזות, זו גם התחושה שמועברת לילדים.

חומרים מהטבע הוכחו כבריאים יותר מחומרים מלאכותיים וכאמור, עץ מלא הוא גם בעל השפעה מטיבה על האווירה שנוצרת בחדר.

כך למשל, עץ מלא ידוע שמשרה אווירה רגועה ובטוחה, שלא לדבר על החזות הקלאסיות והאלגנטית שהוא משווה לחלל.

מעוניינים לעצב חדרי ילדים ירוקים ובריאים יותר? לפניכם מספר צעדים בדרך לעיצוב חדרי ילדים מהטבע. מה לבדוק, איזה תווי תקן לדרוש ועל מה להקפיד בבחירת רהיטים.

 

נפלאות העץ המלא

אל תתפשרו בעיצוב חדרי ילדים על עץ מלא, שמגיע אלינו ישירות מהטבע, בעל חוסן טבעי ועמידות בפני שיני הזמן, משתבח על השנים. אם תבחרו רהיטי ילדים מחברה ותיקה בעלת מוניטין בעיצוב חדרי ילדים ירוקים תוכלו להיות בטוחים שמדובר בעץ מלא. בחברות שמקפידות על שמירה של סביבה ירוקה אף רוכשים עצים שעומדים בתקן העולמי PEFC לשמירה על איזון אקולוגי ביערות, וכך למעשה על כל עץ שנכרת נשתל שתיל חדש.

 

שימוש בצבעים ידידותיים

הילדים שלכם בוודאי יאהבו שילובים של גוונים בהירים שמשרים רוגע ומכניסים טאץ' צבעוני לחלל. רוב האנשים אינכם בוחרים רהיטים עבור חדרי ילדים בגוון הטבעי האותנטי של העץ ומעוניינים לצבוע את הרהיט ולקבל אותו בגימור או מאט או חלק מבריק. כך או כך, פירוש הדבר הוא שייעשה שימוש בצביעת הרהיט ולכן, במידה וצובעים את הרהיט עבורכם, חשוב שתקפידו שהצביעה נעשתה בצבעי ווש סמיכים על בסיס מים, ידידותיים לסביבה ובריאים לילדינו.

 

כימיקלים זה אאוט

אם יש משהו שאתם בטח לא רוצים להכניס לחדרי הילדים שלכם אלה הכימיקלים. שימו לב שמשתמשים בגימור או בצביעת הרהיטים במים, תערובת אקרילית וחומרים מינרלים בלבד. הקפידו על כך שהלכה שמוספת לרהיט אינה מכילה מתכות כבדות והינה ללא פורמלדהיד.

 

תווי תקן איכות ידידותית למשתמש ולסביבה

אם אתם מחפשים תווי תקן אצל החברה אז בדקו שהדבק עומד בתקן V2A ושכל החומרים עומדים בתקן ISO 12720. כלומר, אינם מכילים ציאניד, עופרת או מתכות כבדות. עמידה בתקנים אלה תבטיח לכם שהחומרים מהם עשויים רהיטי הילדים בטוחים למגע ולנשימה.