חדרי ילדים ונוער מעץ מלא - איך הטבע עוזר בחדר

בואו נצא לרגע אל חיק הטבע ברחבי הדמיון, המרחבים הפתוחים והירוקים, עושר פרחוני, שמיים כחולים, ים גדול, נכון שהתחושה מרעננת ועושה לכם טוב? 

עכשיו ניכנס לבית, אבל לא בית רגיל, אלא סביבת מגורים המעוצבת על בסיס עצים. מרגישים תחושה דומה? סביבת מגורים המעוצבת בהשראת הטבע משרה שלווה ועוטפת בנעימות מכל הכיוונים. אין ספק שלטבע יש השפעה חיובית עלינו ובעיקר על ילדינו.

 

בבואכם לבחור חדרי ילדים ונוער מעץ מלא, חשוב שתבחרו רהיטים המרכיבים את החדר ועשויים מעץ מלא, צבעים על בסיס מים ומינרלים ללא תרכובות כימיות רעילות, ברגים שאינם חשופים, רהיט בריא ויציב. זכרו כי עץ מלא הוא חומר טבעי וירוק, אשר איננו מפריש רעלים לסביבה ועל כן הוא החומר שאתם מחפשים לעיצוב חדרי ילדים ונוער. הרהיטים של רשת האוס אין מבטאים את התחושה העמוקה ביצירת סביבת חיים הרמונית עבור הילדים, סביבה שתתרום להם ותאפשר עבורם לחיות חיים בריאים וטבעיים.

לפניכם מספר דברים חשובים – מדוע הטבע כה חיוני ומדוע יש להעדיף חדרי ילדים ונוער מעץ מלא.

 

תרומה חשובה של הטבע - בכל המישורים האפשריים

לפי פסיכולוגים רבים ומחקרים שנערכו בתחום, הטבע תורם להתפתחות חברתית ולתחושת הביטחון והשלמות של ילדים ובני נוער. כך למשל, הפסיכולוג סטפן קפלן טען שאנשים צריכים את הטבע, כיוון שהוא מהווה מרכיב חיוני לתפקודו הבריא של האדם.

למעשה, בני אדם זקוקים למגע יומיומי עם הטבע. שהות בטבע משפרת את התחושה ומעלה את האנרגיהנתחיל מהמימד של רוגע, הטבע משרה שלווה, מפחית מתחים, דאגות, טרדות. חשוב מאוד במיוחד בגיבוש ועיצוב פינת לימודים לילדים, אך גם בכל חלקי החדר. זיכרו, כי החדר הוא המקום בו הילד בוחר להירגע, במיוחד אחרי יום בגן או בבית הספר ולכן, חשוב מאוד שהחדר יהווה עבורו מקום בו הוא יוכל להשתחרר מדאגות.

 

העלאת היצירתיות והדמיון

על פי מחקרים, האווירה הטבעית של חדרי ילדים ונוער מעץ מלא משפרת גם יכולות שכליות, כולל את הזיכרון ומפתחת את היצירתיות והדמיוןהאווירה הרגועה מאפשרת לילד להתרכז ברמה גבוהה יותר ומנגד, לתת לדמיון להמריא למחוזות רחוקים. מחקרים מצביעים על כך שעיצוב טבעי בחדרי ילדים ונוער גם מפחיתים סימפטומים של הפרעות קשב וריכוז ולכן, תורמים מאוד לילדים שמתקשים להתרכז יותר מהרגיל. בנוסף, עבור ילדים הסובלים מהיפראקטיביות, הנוכחות במחיצת חומרים טבעיים מרגיעה את פרצי האנרגיות או את פרצי האגרסיות שפעמים רבות נובעים מתסכול בשל ריבוי רעשים סביבתיים. 

 

עץ מלא כחומר בריא יותר

העץ הוא חומר אורגני ירוק מובהק, הוא בריא, משתבח עם הזמן, עמיד לאורך זמן ולכן חשוב לשלבו בבית ועל אחת כמה וכמה בחדרי הילדים והנוער, כיוון שהוא משפיע לטובה, בריא יותר לנשימה וידידותי לסביבה.