פתרונות חדשניים בעיצוב חדרי ילדים ונוער

עולם עיצוב חדרי הילדים והנוער לא מפסיק להפתיע בשלל עיצובים ופתרונות מתקדמים. אמנם החיבור לטבע נשמר, נעשה שימוש בעץ מלא איכותי, ידידותי ובריא ובצבעי ווש והרהיטים נטולים כימיקלים רעילים, אך עם זאת פתרונות העיצוב במיוחד בדגש הפונקציונאלי, משדרגים את השימוש ברהיט וגם את עיצובו.

 

לפניכם מספר פתרונות עיצוב פרקטיים ואסתטיים עבור חדרי ילדים ונוער.

 

ארון דו צדדי עם ספריה ושולחן כתיבה

בבתים רבים ישנם שני ילדים החולקים חדר אחד ומכאן עלה הצורך להעניק לכל אחד מהם את המרחב האישי שלו מבלי שהם יצטרכו להתחלק בכל פריט ופריט. כך נוצר ארון דו צדדי הכולל ספרייה ושולחן כתיבה משני צדדיו בעיצובים תואמים או שונים (לפי בחירה). הרהיט הרב תכליתי הזה שימושי מאוד וגם אסתטי, ניתן להציבו במרכז האחד והוא מאפשר לשניים ללמוד, לשחק בו זמנית באותו רהיט מבלי לשבת זה לצד זה אלא כל אחד מכל כיוון. אם מדובר בחדר משותף של בן ובת, הרי שניתן להזמין את הרהיט כך שהצד של הבת מעוצב בסגנון פרובאנס רומנטי, והצד של הבן מאופיין בקווים ישרים ונקיים. הרהיט יכול גם להתאים לחדרי ארונות וחדרי עבודה.

 

ספסל לאירוח ואחסון

בחו"ל יש הרבה מאוד ספסלי אירוח בבתים, במיוחד כאלה שנוצרו מספסל גבס צמוד לחלון. אם ברצונכם לאמץ את הפריט האריסטוקראטי והיפה הזה אל חדרי הילדים והנוער, תוכלו להתרשם ברשת האוס אין מספסלי עץ מלא מרופדים היטב בקפיטונאז' או בקטיפה בגוונים לפי בחירה. הספסלים לא רק שמהווים מושב אירוח בחדרים, הם גם נפתחים ומתאימים לאחסון מצעים, נעליים, משחקים ועוד.

 

שילוב בין ארון בגדים לשידה

אחת ההמצאות האהובות והפרקטיות ביותר שיוכלו ללוות את הילדים מינקות ועד בגרות היא "ארון שידה". מדובר בארון קסם שכולל מובלעה מיוחדת לשידה ניידת שניתן להזיז בעת הצורך ולהשתמש בה בינקות בתור שידת החתלה ולאחר מכן, בשנים הבאות, לשלב כחלק בלתי נפרד מארון הבגדים. בדרך זו נהנים מפונקציונאליות כפולה וגם מעיצוב אסתטי לאחר מכן של ארון בגדים שמשלב בתוכו גם שידה הכוללת מגירות.

 

כוורות מעוצבות לתלייה

אם בעבר היה נהוג לרהט חדרי וילדים ונוער בפריטים שהונחו על הרצפה בלבד, הרי שכיום נוטים לחסוך במקום על אחת כמה וכמה אם החלל קטן יחסית או יש שני ילדים או שלושה החולקים יחד חדר אחד. אחד מהפתרונות האהובים והמעוצבים היפים שמוצעים לחדרים כאלה מגיעים בדמותן של כוורות מעוצבות הניתנות לתלייה על הקיר. אפשר לראות בהאוס אין כוורות מעץ מלא עם פיתוחים, עיטורים ואלמנטים מרשימים המתאימות לתלייה מעל שולחנות כתיבה, מעל המיטה, מגיעות עם מדפים או אפילו ארונות זכוכית שמאפשרות חשיפה של הפריט מבלי שהוא יצבור אבק. הכוורות מלבניות ומגיעות בגדלים שונים בגוונים לפי בחירה. לאמץ בחום.