חדרי ילדים - איך תעצבו בין הפריטים השונים חדר למופת

חדרי ילדים הם חדרים קסומים, שופעי שמחה וקסם. בבואכם לעצב עבור ילדכם חדר ילדים שיהווה עבורו סביבה נעימה ובטוחה, בוודאי תיתקלו בעיצובים שונים ובחדרים שכבר בחלל התצוגה שבו את ליבכם. מצד אחד, קל ונוח לבחור חדר ילדים שכבר מוצג לכם בגרסא הרמונית ומעוצבת, כשהרהיטים תואמים והסגנון מוגדר ומצד שני, לעיתים תרצו יד חופשית בעיצוב חדר ייחודי לילד.

לשמחתם, חדרי ילדים כיום מוצעים גם בסגנון "מיקס אנד מאץ'", כך שתוכלו להתאים לפי טעמכם האישי בין הרהיטים והפריטים השונים ולעצב עבור הילד שלכם חדר שאתם והוא תאהבו.

 

לפני שיצאתם לדרך – שימו לב לאיכות

רק חשוב להדגיש, לפני שבחרתם חדר ועיצובים לחדר, התייחסו לפרמטרים שקשורים לאיכות ובטיחות. העדיפו חדרי ילדים עם ריהוט איכותי, עשויים עץ מלא וצבעים שאינם מכילים חומרים רעילים וצרו לילד שלכם חדר בריא ובו בזמן ידידותי לסביבה! בנוסף, בדקו את תעודת האחריות שמתלווה לרהיטים ולקריטריונים נוספים של בטיחות, כמו למשל, היציבות של הארון, פינות שאינן חדות במגוון רהיטים וכדומה.

 

הקלאסיקה רלוונטית לאורך זמן

בין חדרי ילדים תגלו שלל סגנונות נהדרים, אבל שימו לב שאם תבחרו סגנון נייטראלי וקלאסי, תזכו ביתרון גדול – ריהוט לחדרי ילדים על זמני שנשאר אתכם לאורך זמן. חשבו על העתיד, אם תרצו להשאיר את הריהוט בחדר הילדים גם לילד השני, רצוי שהעיצוב יהיה קלאסי וכך תתנו לחדר את הטון על ידי טקסטיל צבעוני ואקססוריז' בהתאם לטרנדים המתחלפים, אבל הרהיטים "ישרדו" את מימד הזמן ויישארו רלוונטיים לאורך שנים רבות ובנוסף, יתאימו הן לבנים והן לבנות.

 

וכעת – למשימת העיצוב

מומלץ להתחיל בבחירת הרהיטים שהם בגדר חובה בעיצוב חדרי ילדים, כמו למשל, מיטה, ארון, שולחן כתיבה. רהיטים שמהווים את התחלת עיצוב חדרי ילדים. גם כאן תוכלו לשמור על קו הרמוני ולבחור רהיטים בגוון ובסגנון תואם או ליצור מעין שילוב בין מגוון סגנונות. זכרו שעיצוב חדרי ילדים נעשה בהתאמה אישית, כך שלרוב תוכלו לקבוע את הגודל והגוון של הריהוט המבוקש.

 

סדרו את החדר עוד לפני שבחרתם אותו

צרו בין הרהיטים קומפוזיציה שתתאים למימדי החדר (אחרי שמדדתם אותו כולל חלונות, פינות, נקודות חשמל). החליטו כבר במעמד הקנייה היכן תמקמו את הארון, המיטה ושולחן הכתיבה וכך תדעו איזה גדלים יתאימו ואיזה פתרונות אחסון או פריטים משלימים המיועדים לעיצוב חדרי ילדים תוכלו להוסיף לעיצוב הכולל של החדר. לפעמים, תגלו שבשלב הקומפוזיציה יתאים דווקא ארון בגדים מסוג אחר או מיטת ילדים שונה. חשוב מאוד שהשילוב בין הרהיטים יהיה מוצלח לא פחות מהרהיטים, כי התוצאה הסופית היא זו שתשפיע על עיצוב חדרי ילדים ועל האווירה בחדר. 

לאחר שבחרתם ריהוט עבור חדרי ילדים, תוכלו לשלב פריטי עיצוב כמו שטיח, וילונות, תמונות בהתאם לקו הסגנוני או כקונטרס שמעניק ניגודיות מעניינת ויוצר עניין ואופי לחדר. השילוב המיוחד בין הרהיטים לאביזרים הוא שיעשה את חדר הילדים לחדר שהילדים יאהבו.