חדרי ילדים ונוער – תכנון חדרי ילדים קומפלט

כל אחד מתכנן ומעצב את חדר הילדים והנוער בבית בדרך שלו: יש מי שבוחרים כל פעם להוסיף לאוסף עוד רהיט או אביזר משלים, בעוד יש הבוחרים לרכוש חדר ילדים או חדר נוער קומפלט שילווה את ילדיהם לאורך זמן מבלי לשנות או לגוון את החלל כל תקופה.  

אם בחרתם לרכוש חדר ילדים או חדר נוער קומפלט, אתם מוזמנים להתרשם מחדרי הילדים המגוונים של האוס אין באולמות התצוגה ולהרכיב את חדר הילדים או הנוער החלומי שלכם.

 

לפניכם מספר טיפים שיעזרו לכם בתכנון ועיצוב המראה הכולל של החדר.

 

הפריטים החשובים בחדר

בבואכם לבחור חדרי ילדים ונוער, חשוב מאוד שתבחנו בתשומת לב את הפריטים שנכללים בחדר. הרהיטים המשמעותיים בעלי התפקיד החיוני ביותר הם מיטה, שולחן כתיבה וארון בגדים. בחדרים קטנים בהם אין מקום לארון אפשר לבחור כוורות לאחסון או שידות אחסון או פשוט לרכוש ארון בגדים לא גדול אך פרקטי. על פריטים אלו אתם צריכים לשים דגש ועליהם להיות רהיטים איכותיים שיחזיקו מעמד לאורך זמן ולכן, חשוב שהם יהיו עשויים מעץ מלא משובח ועמיד שגם נחשב ידידותי ובריא. חשוב שהמיטה תכלול מיטת חבר כך שהילד יוכל לארח או אפילו אם יש שני ילדים בחדר ניתן יהיה להשתמש במיטה הנפתחת כמיטה נוספת לילד. רצוי שארון הבגדים יכיל מספר מדפים או פיתרון לתליית בגדים וישמש גם לאחסון נעליים, צעצועים ומשחקים. חשוב ששולחן הכתיבה יהיה בגודל שישתלב עם החדר. בכל מקרה, הגיעו עם שרטוט של החדר הנתון ומידות מדוייקות כדי שיועצי העיצוב ידעו לבחור עבורכם את הרהיטים הנכונים.

 

שילוב הרהיטים בחדר

ההרמוניה בחלל היא פונקציה של הקומפוזיציה של הרהיטים ולכן, חשוב שתתאימו את הרהיטים זה לזה הן מבחינת גדלים ומידות והן מבחינת עיצוב וסגנון. מומלץ לשמור על קווים וסגנון דומה – לצורך כך, תוכלו להיעזר במודלים של החדרים באולמות התצוגה ולבחור חדר כפי שהוא מוצג בתצוגה במידות ובגוונים המבוקשים או לשלב בין פריטים מחדרים דומים בשפה עיצובית דומה – קווים נקיים וברורים מול סגנון רומנטי בהשראת פרובאנס וכדומה. מבחינת גוונים, גם כאן תוכלו לשחק בין מיטה בצבע תכלת עם ארון לבן לדוגמא, או לבחור גוון אחד שיחזור בכל הרהיטים הנבחרים. חשבו גם על העמדת הפריטים בחדר, היכן יוצב הארון, היכן תמוקם המיטה והיכן שולחן הכתיבה. חשבו על הרווחים בין הפריטים, נוכחות של חלונות, דלת, שקעי חשמל וכל אלמנט בחלל שישפיע על ההעמדה. תוכלו לקבל רעיונות מיועצי העיצוב לפי הסקיצה של החלל הנתון והפריטים המבוקשים.

 

תוספת של אביזרים משלימים

אחרי שבחרתם את הריהוט המאסיבי והדומיננטי בחלל, ניתן להוסיף פתרונות אחסון דוגמת כוורת לתלייה, ספסל אחסון דקורטיבי, שידות לצדי המיטה, מדפים, ספריות ועוד. הכל עניין של מקום בחדר ועיצוב תואם.